Pęsety medyczne

Pęsety medyczne

Pęsety to narzędzia medyczne, które mają najszersze zastosowanie w medycynie. Wśród pęset medycznych wyróżniamy pęsety chirurgiczne, anatomiczne, mikrochirurgiczne oraz stomatologiczne. Pęsety również, jak i inne narzędzia posiadają wersje premium z wkładką z węglika spiekanego. Mogą być także wykonane w całości ze stopu tytanu. Sklep Medinstruments posiada szeroką ofertę pęset. 

PĘSETY CHIRURGICZNE

Pęsety chirurgiczne to podstawowe narzędzia medyczne używane w trakcie zabiegów. Umożliwiają wyjątkowo precyzyjne chwytanie śliskich tkanek, delikatnych błon oraz manipulowanie delikatnymi materiałami podczas zabiegów medycznych. Pęsety chirurgiczne mają zwykle cienką końcówkę z ząbkami, która zapewnia pewne trzymanie delikatnych tkanek. 


Pęseta chirurgiczna Semken z ząbkami 1:2 15 cm

Pęseta chirurgiczna typu Semken z ząbkami 1x2 wygięta firmy Hossa International®  to precyzyjne narzędzie medyczne zaprojektowane do chwytania i podtrzymywania delikatnych tkanek oraz małych opatrunków. Drobno ząbkowane końcówki zapewniają bardzo pewny chwyt podczas zabiegów oraz operacji. Wykonana została z wysokogatunkowej niemieckiej stali nierdzewnej, a jej ergonomiczna, poprzecznie rowkowana rękojeść podnosi komfort pracy i zapewnia stabilny chwyt.

 Pęseta chirurgiczna Semken z ząbkami 1:2 15 cm

PĘSETY ANATOMICZNE

Pęsety anatomiczne służą do precyzyjnego chwytania, przytrzymywania oraz przenoszenia elementów podczas zabiegów medycznych. Pęsety anatomiczne mają być przede wszystkim  atraumatyczne i w zależności od ich konkretnego zastosowania, mogą mieć różne kształty końcówek. Mogą to być ostre końcówki do prac precyzyjnych, płaskie końcówki do chwytania większych przedmiotów lub zakrzywione końcówki umożliwiające dostęp do trudno dostępnych miejsc.

Pęseta anatomiczna standard różne rozmiary

Pęseta anatomiczna standardowa marki Hossa International® ma uniwersalne zastosowanie, może być używana w różnych dziedzinach medycyny. Służy do chwytania, przenoszenia, podtrzymywania elementów. Posiada poprzeczne rowkowanie na zewnętrznych powierzchniach, aby zapewnić lepszy chwyt. Dostępna jest w różnych opcjach długości (od 10 cm do 30 cm).

 Pęseta anatomiczna standard różne rozmiary  

PĘSETY MIKROCHIRURGICZNE

Pęsety mikrochirurgiczne są stosowane w różnych dziedzinach medycyny precyzyjnej, takich jak neurochirurgia, okulistyka, rekonstrukcyjna chirurgia plastyczna oraz chirurgia naczyń krwionośnych. Pęsety mikrochirurgiczne posiadają bardzo smukłą końcówkę chwytającą, w ofercie posiadamy nawet od 0,3 mm jej szerokości. Pęsety mikrochirurgiczne są dostępne w wersji z ząbkami, ostro zakończone lub z płaską końcówką roboczą.

Pęseta mikrochirurgiczna 1x2 ząbki prosta 15 cm

Pęseta mikrochirurgiczna prosta 1x2 ząbki 15cm wyprodukowana przez firmę Hossa International®, to klasyczne narzędzie w zabiegach stomatologicznych, medycznych oraz weterynaryjnych. Może być wykorzystywana w zabiegach mikrochirurgicznych, które wymagają wysokiej precyzji - takich jak np. zszywanie narządów pacjenta. Należy do podstawowych instrumentów w wyposażeniu gabinetu medycznego oraz zabiegów chirurgicznych. Sprawdza się podczas chwytania i podtrzymywania wrażliwych tkanek, dzięki smukłym i drobnym ząbkowanym końcówkom. Drobne zakończenie końcówki z ząbkami 1:2 znacznie wpływa na precyzję przy różnego rodzaju zabiegach.

Pęseta mikrochirurgiczna 1x2 ząbki prosta 15 cm

PĘSETY STOMATOLOGICZNE

Pęsety stomatologiczne specjalnie zaprojektowane dla stomatologów i chirurgów stomatologicznych. Mają różne kształty i rozmiary w zależności od konkretnych zadań i obszarów jamy ustnej, nadają się zarówno do pracy z tkankami miękkimi, jak i twardymi. Pęsety te są używane do chwytania i stabilizacji narzędzi stomatologicznych, manipulacji tkankami lub umieszczania materiałów higienicznych w jamie ustnej. Jedną z najbardziej popularnych pęset stomatologicznych jest pęseta Meriam podwójnie wygięta.

Pęseta Meriam stomatologiczna 16cm

Pęseta stomatologiczna Meriam wygięta marki Hossa International® to uniwersalne anatomiczne szczypczyki służące do aplikowania materiałów higienicznych jak wałeczków, ligniny lub drobnych instrumentów. Należy do podstawowego instrumentarium w wyposażeniu gabinetu dentystycznego. Ma optymalną długość oraz kształt do pracy w jamie ustnej.

 

 Pęseta Meriam stomatologiczna 16cm

PĘSETY TC GOLD

Pęsety premium TC Gold utwardzane wkładką z węglika spiekanego (wolframu) zapewniają najwyższą jakość oraz wydajność, znacznie wydłużając żywotność narzędzia. Węglik wolframu od lat jest znany jako niezniszczalny dodatek do stali wysokogatunkowej w narzędziach medycznych. Charakteryzuje się niezwykłą twardością, gęstością oraz wysoką temperaturą topnienia (3410–3422°C). Narzędzia utwardzane węglikiem posiadają pozłacane końcówki rękojeści według międzynarodowego oznaczenia narzędzi utwardzanych.

Pęseta Adson Koucher T.C. Gold ząbki 1x2 12 cm

Pęseta Adson Koucher T.C. Gold 1x2 ząbki 12cm wyprodukowana przez firmę Hossa International®, to klasyczne narzędzie stosowane w zabiegach stomatologicznych, medycznych oraz weterynaryjnych. Wyprodukowana z niemieckiej stali nierdzewnej premium z certyfikowaną wkładką z węglika spiekanego, aby zapewnić najwyższą jakość oraz wydajność produktu. Należy do podstawowych instrumentów w wyposażeniu gabinetu medycznego oraz zabiegów chirurgicznych.

Pęseta Adson Koucher T.C. Gold ząbki 1x2 12 cm

PĘSETY TYTANOWE

Pęsety tytanowe są w całości wykonane ze stopu tytanu. Wyróżniają się lekkością oraz trwałością, dzięki czemu obecność pęsety w dłoni jest niewyczuwalna, a siła chwytu zwiększona.

Pęseta tytanowa mikrochirurgiczna ząbki 1x2 zagięta 18 cm

Pęseta tytanowa mikrochirurgiczna ząbki 1x2 zagięta 18 cm wyprodukowana przez firmę Hossa International® służy do utrzymania delikatnych powłok oraz chwytania i podtrzymywania wrażliwych tkanek. Może być wykorzystywana w zabiegach chirurgicznych, które wymagają wysokiej precyzji takich jak np. zszywanie narządów pacjenta. Drobne zakończenie końcówki z ząbkami 1x2 znacznie wpływa na precyzję przy różnego rodzaju zabiegach. Należy do podstawowych instrumentów w wyposażeniu gabinetu medycznego oraz zabiegów chirurgicznych.

Pęseta tytanowa mikrochirurgiczna ząbki 1x2 zagięta 18 cm

 

Zapraszamy do zakupu!

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium