Dźwignie stomatologiczne

Dźwignie stomatologiczne

Dźwignie stomatologiczne są to narzędzia niezbędne w wyposażeniu gabinetów stomatologicznych. Wykorzystuje się je podczas zabiegów ekstrakcyjnych. Mają za zadanie wejść między korzeń, a ścianę zębodołu i na zasadzie dźwigni podważyć korzeń wysuwając  go. Dzięki nim odseparowuje się tkanki, które otaczają ząb.

Dźwignie korzeniowe

  • Dźwignia korzeniowa Bein prosta 4 mm

Dźwignia korzeniowa Bein prosta 4 mm

Dźwignia stomatologiczna Bein prosta 2 mm marki Hossa International to specjalistyczne narzędzie, które znajduje zastosowanie w precyzyjnych procedurach wyważania korzeni zębów z zębodołów, zwichnięcia zębów o szeroko rozstawionych korzeniach oraz usuwania pojedynczych korzeni. Wykonana z wysokiej jakości niemieckiej stali nierdzewnej. Instrument składa się z ergonomicznej rękojeści, zapewniającej wygodę i pewny chwyt oraz części pracującej o kształcie zaokrąglonej, płaskiej łyżeczki.

 

  • Dźwignia korzeniowa Cryer wygięta

 Dźwignia korzeniowa Cryer wygięta

 

Dźwignia stomatologiczna korzeniowa typu Cryer wygięta marki Hossa International, zwana potocznie "kozią stópką" jest specjalnie zaprojektowanym narzędziem do usuwania korzeni w ramach zabiegów dentystycznych. Wyprofilowana końcówka dźwigni zapewnia precyzyjne działanie podczas zabiegu. Posiada ośmiokątną rękojeść z wcięciami, które umożliwiają pewne umiejscowienie kciuka, co gwarantuje stabilny chwyt narzędzia podczas wykonywania procedur. Wyprodukowana z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

 

  • Dźwignia korzeniowa Heidbrink dwustronna średnia 1.8 mm

 Dźwignia korzeniowa Heidbrink dwustronna średnia 1.8 mm

Dźwignia korzeniowa Heidbrink dwustronna służy do ekstrakcji apeksów. Dzięki odpowiednio wyprofilowanej końcówce roboczej o szerokości 1.8 mm dźwignia luksująca Heidbrink skutecznie usuwa wierzchołki pozostałych korzeni w kanałach. Zakończona jest dwustronnie, oznacza to, że jeden instrument posiada wbudowaną końcówkę lewą oraz prawą. Dzięki temu dwustronna dźwignia luksująca Heidbrink jest narzędziem uniwersalnym, znajdującym zastosowanie przy każdym zabiegu ekstrakcji zębów.

 

  • Dźwignia korzeniowa Flohr Prawa 3 mm

 Dźwignia korzeniowa Flohr Prawa 3 mm

 

Dźwignia typu Flohr to narzędzie służące do usuwania pojedynczych korzeni zębów dolnych wielokorzeniowych podczas ekstrakcji przy usuniętym jednym korzeniu i cienkiej lub nieobecnej przegrodzie międzykorzeniowej. Dźwignia dentystyczna Flohr posiada ostrą końcówkę w kształcie smukłej łyżeczki.

 

  • Dźwignia korzeniowa Winter fig. 11L

 Dźwignia korzeniowa Winter fig. 11L

Dźwignia dentystyczna Winter posiada ostrą, trójkątną końcówkę, lekko wypukłą w części tylnej oraz odchyloną pod kątem. Należy do grupy dźwigni korzeniowych bocznych używanych w zabiegu ekstrakcji do usuwania pojedynczych korzeni w zębach wielokorzeniowych dolnych z charakterystycznym poprzecznym uchwytem.

 

Dźwignie luksujące

Luksator  to „nóż” do więzadła przyzębia, płasko wyprofilowany od tyłu z optymalnym stożkowym ostrzem, który przecina membranę, aby w rezultacie delikatnie poluzować ząb w gnieździe. Dzięki dźwigniom luksującym ekstrakcja jest atraumatyczna z małymi uszkodzeniami tkanki miękkiej i tkanki kostnej, co ma bezpośredni wpływ na komfort pracy lekarza oraz bezpieczeństwo pacjenta. Efektem jest sprawny zabieg, mniej krwawienia pooperacyjnego i bólu. Mniejszy uraz podczas zabiegu staje się niezwykle ważny u pacjentów wymagających dalszego leczenia z użyciem implantów.

Dźwignie luksujące w ofercie sklepu Medinstruments są dostępne w wersji z metalową lub plastikową rączką:

  • Dźwignia luksująca 3 mm odgięta wewnętrznie

 Dźwignia luksująca 3 mm odgięta wewnętrznie

 

  • Luksator stomatologiczny metalowy prosty 2 mm

 Luksator stomatologiczny metalowy prosty 2 mm

Sklep Medinstruments oferuje szeroki wybór dźwigni stomatologicznych w różnych wariantach. Wszystkie dźwignie marki Hossa International są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Mogą być poddawane procesowi sterylizacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium