Opis
Kleszcze chirurgiczne przeznaczone do ekstrakcji zębów i korzeni,specjalnie zaprojektowane dla dzieci.Kształt instrumentu w pełni dostosowany do budowy anatomicznej dziecka,a materiał wykonania zapewnia stu procentowe bezpieczeństwo zabiegu.Wyprodukowane z niemieckiej stali chirurgicznej premium,co znacznie wydłuża żywotność narzędzia.Model ze sprężyną jest tak skonstruowany,aby możliwe było maksymalne przyłożenie siły do dzioba,podczas gdy uchwyty są nadal w wygodnej pozycji dla chirurga.Głównym zastosowaniem szczypiec ekstrakcyjnych jest zabiegowe usuwanie zębów mlecznych(czasowych)lub korzeni.Wyodrębnia się różne dzioby w kleszczach w zależności od przeznaczenia i określonego obszaru jamy ustnej.Kleszcze firmy Hossa International® posiadają wewnętrzne mikro nacięcia na końcówkach dla pewnej chwytności.Kompleksowy zestaw kleszczy ekstrakcyjnych stosowany u dzieci składa się z siedmiu narzędzi o zróżnicowanych dziobach.
Kod producenta:HR-1214-SET
Gwarancja:24 miesiące
Dane techniczne:
| Wybrana figura kleszczy "Klein" | Długość całkowita | Szerokość dzioba | Przeznaczenie |
| Fig.3 | 125 mm | 5 mm | zęby trzonowe górne |
| Fig.5 | 100 mm | 3.5 mm | zęby przednie dolne |
| Fig.6 | 105 mm | 6 mm | zęby trzonowe dolne |
| Fig.7 | 105 mm | 3 mm | korzenie dolne |
| Fig.51M | 125 mm | 3 mm | korzenie górne |
| Fig.137 | 115 mm | 3.5 mm | zęby przednie górne |
| Fig.139 | 115 mm | 4 mm | zęby przedtrzonowe górne |
Opis produktu i jego zalety:
Dzięki dostosowaniu odpowiedniej budowy,kleszcze ekstrakcyjne dla dzieci znajdują idealne zastosowanie w leczeniu zębów mlecznych w etapach między erupcją(wyrzynaniem),a eksfoliacją(wypadaniem).Rozmiar dziobów umożliwia dostęp do nawet ograniczonych przestrzeni,a mały rozmiar całkowity kleszczy redukuje faktor niepokoju u najmłodszych pacjentów.
Narzędzie poddane pasywacji,dzięki czemu jest odporne na działanie wody-nawet wody królewskiej,tlenu, zasad,kwasów.
Spełnia wszystkie wymogi dla procedury sterylizacji według Zarządzeń Gabinetów i Placówek stomatologicznych.Sterylizacja w autoklawie do 134°, sterylizacja gorącym powietrzem 180 - 220°.
Certyfikaty:ISO 9001:2015 oraz CE .Do produktu dołączana jest w języku polskim i angielskim Instrukcja obsługi, co zapewni łatwe i prawidłowe użytkowanie instrumentu oraz lepszą konserwację produktu.
Bezpieczeństwo
Producent
Hossa International
Street no. 20
New Miana Pura, West Roras Road
51310 Sialkot, Pakistan
info@hossaint.com
Osoba odpowiedzialna na terenie UE
Hossa Medical Sp. z o. o.
Antoniego Bohdziewicza 27
01-685 Warszawa, Polska
sklep@medinstruments.pl
Importer
Hossa Medical Sp. z o. o.
Antoniego Bohdziewicza 27
01-685 Warszawa, Polska
sklep@medinstruments.pl
Certyfikaty i ostrzeżenie bezpieczeństwa
- Posiada oznaczenie CE (zgodność z normami UE).
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Kleszcze berten do zębów mlecznych-Komplet 7 szt
towar niedostępny
Kup ten produkt teraz - zapłać za niego za 30 dni