Do czego służą pozycjonery stomatologiczne?

Do czego służą pozycjonery stomatologiczne?

Podstawowe rodzaje pozycjonerów stomatologicznych i ich charakterystyka

Standardowe pozycjonery stałe to dwustronne urządzenia, które pozycjonują zamek, mierząc odległość od slotu do brzegu siecznego zęba. Urządzenie to jest poddane pasywacji, dlatego też wykazuje wysoką odporność na działanie wody, tlenu, zasad i kwasów.

Kolejnym typem jest pozycjoner do zamków z ruchomymi końcówkami. Jest to urządzenie wyposażone w laserowe oznaczenie dla czterech wysokości położenia zamka. Końcówki można zginać w obu kierunkach, dzięki czemu ortodonta może w bardzo prosty i dokładny sposób wykonać pozycjonowanie pionowe, a także wykonywać odczyty z perspektywy bocznej.

Pozycjonery stomatologiczne w ofercie Medinstruments.pl

W ofercie sklepu internetowego Medinstruments.pl można znaleźć pozycjonery do zamków ortodontycznych z laserowym oznaczeniem, a także pozycjonery do zamków z ruchomymi końcówkami. Pozycjonery te służą do ustawiania zamka ortodontycznego o slotach .022" według metody zdefiniowanej przez McLaughlina i Bennetta. Polega ona na pozycjonowaniu zamka poprzez mierzenie odległości między slotem zamka a brzegiem siecznym zęba. Jest to metoda uważana za najdokładniejszą w ortodoncji. Ten model pozycjonera posiada laserowe oznaczenia dla czterech wysokości położenia zamka (3,5 mm, 4 mm, 4,5 mm, 5 mm).

Narzędzia są wyprodukowane z niemieckiej stali chirurgicznej premium, co znacznie wydłuża ich żywotność. Profesjonalne zmatowienie stali zapobiega refleksom świetlnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium