Porady, artykuły i wskazówki

Narzędzia okulistyczne
Narzędzia okulistyczne

Chirurgia okulistyczna wymaga wielu specjalistycznych narzędzi. To dzięki nim możliwe są bezpieczne oraz precyzyjne zabiegi na delikatnej tkance oka. Sklep Medinstruments posiada w swojej ofercie wysokiej jakości narzędzia do chirurgii oka, tworzone z dokładnością oraz z uwzględnieniem ergonomicznych potrzeb. W ofercie znalazły się mikrochirurgiczne modele służące m.in. do precyzyjnego prowadzenia nici szwów i przytrzymywania krawędzi twardówki czy wiązania szwów z platformą. Wyprodukowane ze stali nierdzewnej akcesoria okulistyczne znajdą szerokie zastosowanie i będą wsparciem w trakcie wielu zabiegów. Poniżej przedstawiamy dostępne narzędzia okulistyczne w sklepie Medinstruments.

czytaj całość »
Dźwignie stomatologiczne
Dźwignie stomatologiczne

Dźwignie stomatologiczne są to narzędzia niezbędne w wyposażeniu gabinetów stomatologicznych. Wykorzystuje się je podczas zabiegów ekstrakcyjnych. Mają za zadanie wejść między korzeń, a ścianę zębodołu i na zasadzie dźwigni podważyć korzeń wysuwając  go. Dzięki nim odseparowuje się tkanki, które otaczają ząb. Sklep Medinstruments oferuje szeroki wybór dźwigni stomatologicznych w różnych wariantach. Wszystkie dźwignie marki Hossa International są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Mogą być poddawane procesowi sterylizacji.

czytaj całość »
Rodzaje powłok narzędzi medycznych
RODZAJE POWŁOK NARZEDZI MEDYCZNYCH

W celu zapewnienia najwyższej jakości oraz wydajności narzędzi medycznych stosuje się różnego rodzaju powłoki, które mają za zadanie zmaksymalizowanie ich trwałości. Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów popularnych powłok stosowanych na narzędziach medycznych, które można znaleźć w ofercie sklepu Medinstruments.

czytaj całość »
Pęsety medyczne
Pęsety medyczne

Pęsety to narzędzia medyczne, które mają najszersze zastosowanie w medycynie. Wśród pęset medycznych wyróżniamy pęsety chirurgiczne, anatomiczne, mikrochirurgiczne oraz stomatologiczne. Każdy rodzaj pęsety ma swoje przeznaczenie, które wpływa na ich kształt, rozmiar, jak i konstrukcję. Pęsety również, jak i inne narzędzia posiadają wersje premium z wkładką z węglika spiekanego. Mogą występować w wersji utwardzanej z wkładką z węglika spiekanego oraz wykonane z tytanu, ultra lekkie oraz ultra precyzyjne. Wszystkie narzędzia marki Hossa International są produkowane z niemagnetycznej stali chirurgicznej. Sklep Medinstruments posiada szeroką ofertę pęset. 

 

 

 

czytaj całość »
Cążki do wycinania skórek
Cążki do wycinania skórek

Głównym zadaniem cążek  jest precyzyjne opracowywanie skórek paznokci, dlatego wybór odpowiednich jest bardzo istotny. Aby wybrać te najlepsze, warto zwrócić uwagę na tworzywo z którego są wykonane, kształt oraz rozmiar.

Ze względu na konieczną częstą dezynfekcję cążek najlepszym materiałem, z którego mogą być wykonane jest nierdzewna stal chirurgiczna, która jest odporna na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Dla krótkich i miękkich skórek idealne będą cążki z ostrzami 3 mm, a dla grubszych i nieco dłuższych lepiej będzie zdecydować się na ostrza od 5 do 7 mm. Dodatkowym atutem będzie oferowana gwarancja przez dany sklep oraz profesjonalne doradztwo w doborze produktów.

Bezpiecznym miejscem do zakupu cążek do skórek są medyczne sklepy internetowe oraz stacjonarne.
Sklep Medinstruments zapewnia szeroki wybór oraz gwarancję jakości.

 

czytaj całość »
Do czego służą pozycjonery stomatologiczne?
Do czego służą pozycjonery stomatologiczne?

Stomatolodzy w swojej codziennej pracy wykorzystują szereg różnorodnych przyrządów, które znacznie usprawniają diagnostykę oraz wykonywanie wszelkiego rodzaju zabiegów. Podczas zabiegów z zakresu ortodoncji niezbędne są przede wszystkim pozycjonery stomatologiczne. To jeden z podstawowych przyrządów, służących do bardzo precyzyjnego pozycjonowania zamka ortodontycznego (stąd też nazwa tych narzędzi). Nowoczesne pozycjonery wyposażone są w laserowe oznaczenie dla czterech wysokości, dzięki czemu gwarantują bardzo precyzyjne działanie. Oprócz tego posiadają też specjalnie wyprofilowane końcówki, stykające się z mierzonymi powierzchniami.

czytaj całość »
Sterylizacja narzędzi stomatologicznych wielokrotnego użytku
Sterylizacja narzędzi stomatologicznych wielokrotnego użytku

Sterylizacja (inaczej wyjaławianie) to proces, który ma na celu zniszczenie wszystkich form mikroorganizmów występującej na danej powierzchni. Materiał, który został poddany prawidłowej sterylizacji, jest całkowicie jałowy, a więc nie zawiera żadnych żywych drobnoustrojów. Czynności z zakresu sterylizacji to podstawa wszelkich działań w medycynie, w tym również w stomatologii. Dzięki temu w gabinetach dentystycznych w bezpieczny sposób są wykorzystywane narzędzia wielokrotnego użytku.

czytaj całość »
Łyżki wyciskowe: charakterystyka i zastosowanie w stomatologii
Łyżki wyciskowe: charakterystyka i zastosowanie w stomatologii

Łyżki wyciskowe to jedno z powszechnie wykorzystywanych narzędzi w stomatologii. Używane są do precyzyjnego odwzorowania warunków panujących w jamie ustnej pacjenta. Na podstawie wykonanego wycisku można odlać model gipsowym, który pozwala na przygotowanie odpowiedniej pracy protetycznej, np. ruchomego aparatu ortodontycznego, szyny relaksacyjnej, nakładki wybielającej itp.

czytaj całość »
Narzędzia diagnostyczne w gabinecie stomatologicznym
Narzędzia diagnostyczne w gabinecie stomatologicznym

Podczas działań diagnostycznych i zabiegów stomatolog ma do dyspozycji nie tylko swoją specjalistyczną wiedzę, ale również wiele różnorodnych narzędzi, sprzętów i akcesoriów, które umożliwiają mu sprawne i dokładne działania. W zależności od specyfiki zastosowania narzędzia dentystyczne możemy podzielić na kilka podstawowych grup: chirurgiczne, endodontyczne, ortodontyczne i diagnostyczne. W tym artykule skupimy się na ostatniej grupie, czyli narzędziach diagnostycznych, które stanowią podstawowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego.

czytaj całość »
Charakterystyka strzykawek do znieczuleń dentystycznych
Charakterystyka strzykawek do znieczuleń dentystycznych

Od dawna stomatolodzy na całym świecie używają specjalnych strzykawek do znieczuleń. Są to narzędzia dentystyczne wyposażone w charakterystyczne igły oraz ampułki (tzw. karpule). Takie strzykawki umożliwiają o wiele szybsze, sprawniejsze i wygodniejsze zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza znieczulenie przed zabiegiem dentystycznym.
Jakie powinny być strzykawki anestezjologiczne?

czytaj całość »
Lusterka stomatologiczne. Co warto o nich wiedzieć?
Lusterka stomatologiczne. Co warto o nich wiedzieć?

Lusterka stomatologiczne należą do podstawowych narzędzi stomatologicznych i są niezbędne w wykonywaniu czynności diagnostycznych. Bez zgłębnika i lusterka stomatologicznego postawienie przez lekarza prawidłowej diagnozy byłoby niemożliwe. Dodatkowo, lusterko jest wykorzystywane do oceny przebiegu poszczególnych etapów zabiegu, dlatego używane jest również w funkcji kontrolnej. Wbrew pozorom, posługiwanie się lusterkiem stomatologicznym wymaga odpowiednich umiejętności technicznych. W celu ułatwienia pracy tym narzędziem, projektowane jest ono z zachowaniem zasad ergonomii.

czytaj całość »
Klasyfikacja i konserwacja narzędzi ortodontycznych
Klasyfikacja i konserwacja narzędzi ortodontycznych

Narzędzia ortodontyczne wykorzystywane są do leczenia wad zgryzu i korygowania nieprawidłowości zębowych. Wykonywane są wysoko jakościowej stali nierdzewnej i zabezpieczane przed łuszczeniem antykorozyjnej powłoki chromowej. Posiadają specjalistyczne zawiasy śrubowe i pudełkowe, umożliwiające najwyższą precyzję pracy.

czytaj całość »
Podstawowy podział narzędzi endodontycznych
Podstawowy podział narzędzi endodontycznych

Endodoncja jest działem stomatologii zachowawczej i zajmuje się leczeniem chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Możemy do nich zaliczyć między innymi martwicę miazgi czy bardzo głębokie ubytki próchnicze. W endodoncji wykorzystuje się leczenie kanałowe, polegające na usunięciu miazgi z kanałów zęba i wypełnieniu ich gutaperką i uszczelniaczami. Stosuje się w tym celu bardzo cienkie narzędzia piłująco-penetrujące.

czytaj całość »
Narzędzia chirurgiczne do usuwania zębów
Narzędzia chirurgiczne do usuwania zębów

Podstawowym zabiegiem chirurgii stomatologicznej jest usunięcie zęba wraz z korzeniami. Zabieg usunięcia zęba z jamy ustnej nazywany jest ekstrakcją, dlatego wykorzystywane w tym celu narzędzia chirurgiczne to inaczej narzędzia ekstrakcyjne. Wyróżnia się dwa podstawowe typy narzędzi chirurgicznych, stosowanych w celu przerwania ciągłości włókien ozębnej, które łączą korzeń z kością zębodołu. Są to kleszcze oraz dźwignie.

czytaj całość »
Rodzaje diagnostycznych narzędzi stomatologicznych
Rodzaje diagnostycznych narzędzi stomatologicznych

Diagnostyka stomatologiczna umożliwia rozpoznanie chorób jamy ustnej i określenie na tej podstawie optymalnej metody leczenia. Prawidłowe zdiagnozowanie pacjenta pozwala również stwierdzić, czy konieczna jest konsultacja z innym specjalistą. Warto pamiętać, że wizyty kontrolne u dentysty powinny odbywać się raz na pół roku. Przeprowadza on wówczas wywiad z pacjentem, a następnie bada przyzębie, tkanki twarde zęba, dziąsła i błonę śluzową, węzły chłonne oraz stawy skroniowe-żuchwowe. Stosuje w tym celu specjalistyczne narzędzia diagnostyczne.

czytaj całość »
Jakich narzędzi dentystycznych używa się w leczeniu próchnicy?
Jakich narzędzi dentystycznych używa się w leczeniu próchnicy?

Próchnica to bakteryjna choroba zębów. Prawdopodobnie każdy z nas zmagał się z nią przynajmniej raz w życiu. Jej leczenie jest skuteczne i jeśli nie rozwinęła się próchnica powikłana – nie należy do skomplikowanych zabiegów. Wymaga jednak zastosowania odpowiednich instrumentów. Sprawdźmy, jakich narzędzi dentystycznych używa się w zwalczaniu próchnicy?

czytaj całość »
Blog firmy MedInstruments
Blog firmy MedInstruments

Witamy na naszym blogu. Został on stworzony w celu przybliżenia naszej oferty. Będziemy na nim publikować wpisy, w których umieścimy szczegółowe informacje na temat działania sprzedawanych przez nas produktów i świadczonych usług.

Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium