Kleszcze ekstrakcyjne Meissner fig.1 wąskie

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 110,00 zł 110.00
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 5
Producent: Hossa International
Kod produktu: HI-1000-fig.1

Opis

Profesjonalne kleszcze chirurgiczne typ Meissner,należą do grupy uniwersalnych kleszczy ekstrakcyjnych,różniących się od siebie tylko szerokością dziobów,dostosowanych do poszczególnych grup zębowych oraz kształtu koron zęba,a nie ich szyjek.Wyróżniamy trzy rodzaje Meissnerów spełniające wszystkie wymagania ekstrakcji:

  1. Wąskie (stykające się dzioby) do usuwania korzeni górnych i dolnych(*w niektórych przypadkach do siekaczy dolnych)
  2. Średnie (niestykające się dzioby) do usuwania zębów przednich –5-,+5+ /siekaczy,kłów oraz przedtrzonowców górnych i dolnych
  3. Szerokie (niestykające się dzioby) do usuwania zębów trzonowych górnych i dolnych

Szczypce Meisner'a to szczególny model instrumentu z systemem rozkładanym,dzięki użyciu zamka Collina kleszcze można rozdzielić na dwie obustronne części,a solidna konstrukcja kleszczy pozwala na użycie jednego z ramion jako dźwigni.Narzędzie chwytne Meissnera jest podwójnie wygięte (przed i za  zamkiem)jak i ramiona.Specjalny,ergonomiczny kształt sprawia,że kleszcze są wyjątkowo poręczne.Kleszcze firmy Hossa International® posiadają wewnętrzne mikro nacięcia na dziobach dla pewnej chwytności.

Kod producenta:HI-1000-fig.1

Gwarancja:24 miesiące

Dane techniczne:

Kleszcze Meissner : korzeniówki fig.1,najwęższe

Długość całkowita 175 mm
Długość dzioba 16 mm
Szerokość dzioba  3 mm 
Rodzaj dzioba  posiadają wewnętrzne mikro nacięcia dla pewnej chwytności.
Rodzaj mechanizmu rozkładany zamek Collina
Typ rękojeści zaprojektowana dla zapewnienia stabilnego uchwytu,antypoślizgowa
Przeznaczenie

do korzeni górnych i dolnych

(upper & lower roots)

Opis produktu i jego zalety:

Kleszcze Meissnera mają zastosowanie w usuwaniu zębów w szczęce, jak i w żuchwie.Zbudowane są z dwóch odsuniętych od siebie ramion,na szerokość dwóch palców,(podwójnej jednoramiennej dźwigni),dzielących się na przylegający do siebie trzon oraz rozchylającą się antypoślizgową rękojeść o zaokrąglonych końcach.Oba ramiona krzyżują się w punkcie obrotowym,w miejscu zamka Collina,który dla pełnego komfortu i bezpieczeństwa pacjenta,powinien być gładki,aby nie 
uszkadzał wewnętrznej części policzka lub wargi podczas ekstrakcji.Idealne wyprofilowanie łącznika i dziobów jest kluczowe w prawidłowym funkcjonowaniu tego modelu szczypiec i dlatego kleszcze Hossa International®Meissner mają tak szerokie zastosowanie.Rękojeść kleszczy jest jednakowa dla wszystkich trzech par.

Ze względu,iż kleszcze nie różnicują się na strony,często nazywane są kleszczami nieanatomicznymi,a ich konstrukcja jest dopasowana do kształtu koron,a nie jak w przypadku kleszczy anatomicznych np. Bertenów do budowy anatomicznej zęba oraz przekroju szyjek zębowych. 

Specjalna postać konstrukcyjna kleszczy,czyli pochylenie,podwójne wygięcie i końcówki oraz mikro cięcia ,są zaprojektowane tak,aby zmaksymalizować przyczepność dowolnego zęba w dwóch łukach zębowych.Mając na uwadze znaczenie łatwego czyszczenia i warunków sanitarnych fakt, że można całkowicie i łatwo zdemontować ramiona,zapewnia maksymalną higienę nawet w tych częściach, które są zwykle niedostępne.Kleszcze ze względu na silną konstrukcję oraz szeroko rozstawiony uchwyt ,który przekłada sporą siłę na ząb,nie zaleca się stosowania Meissnerów do usuwania zębów wcześniej poddanych leczeniu kanałowemu, gdyż może doprowadzić do skruszenia korony.

Meissnery wyprodukowane są z niemieckiej stali chirurgicznej premium,co znacznie wydłuża żywotność narzędzia i zapewnia komfort pracy.

Narzędzie poddane pasywacji,dzięki czemu jest odporne na działanie wody-nawet wody królewskiej,tlenu, zasad,kwasów. 

Spełnia wszystkie wymogi dla procedury sterylizacji według Zarządzeń Gabinetów i Placówek stomatologicznych.Sterylizacja w autoklawie do 134°, sterylizacja gorącym powietrzem 180 - 220°.

Certyfikaty:ISO 9001:2015 oraz CE .Do produktu dołączana jest w języku polskim i angielskim Instrukcja obsługi, co zapewni łatwe i prawidłowe użytkowanie instrumentu oraz lepszą konserwację produktu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium